3 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu, odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu ekologiczno – regionalnego ,,LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA”. Uczennice z naszej szkoły: Iga Jasińska, Julia Wygachiewicz i Magdalena Kuźniarska, zdobyły w nim Nagrodę Specjalną Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Była to już XIV edycja konkursu i uważamy tę nagrodę za szczególne wyróżnienie dla naszej szkoły. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyło wielu przedstawicieli przeróżnych instytucji : Lubelskiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Monika Żur – dyrektor Delegatury w Zamościu. Marszałka województwa, reprezentował Pan Mariusz Tłuczek z Zamościa. Szczególnie liczną reprezentację stanowili leśnicy z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Panem Zygmuntem Byrą. Uroczysta gala, rozpoczęła się częścią artystyczną ,,Józef Piłsudski i leśnicy w Gminie Susiec”. Po części oficjalnej, wszyscy zaproszeni zostali na obiad, po którym czekała na uczestników wycieczka szlakiem ,,Szumów”, nad Tanwią. Nieocenionym przewodnikiem okazał się podleśniczy Nadleśnictwa Józefów - Pan Krzysztof Malec.
Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu gazetki z artykułami, związanymi z tematyką konkursu. Powstały artykuły, stanowiące efekt dwumiesięcznej pracy uczennic. Koordynatorką ich pracy była Pani Emilia Kopera.
Serdecznie gratulujemy!