Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

LABORATORIA SPRAWOZDANIE II

LABORATORIA SPRAWOZDANIE II

W miesiącu listopadzie 2022r w naszej szkole zostały przeprowadzone kolejne zadania z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

 

#LaboratoriaPrzyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Klocki Lego Education Spike Prime- zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia logicznego poprzez tworzenie własnych projektów, pobudzanie uczniów do refleksji nt. zdolności, zainteresowań, predyspozycji zawodowych, uzdolnień. Klasa II budowała „Nosorożca” , klasa III ”Skoczka”. Klasa VI z klocków budowała „Tancerza Breakdance”, który tańczył do muzyki, uczniowie wykorzystali przenośny głośnik.

Roboty edukacyjne Photon z kolorową matą edukacyjną- programując roboty uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność oraz uczą się logicznego myślenia i dochodzenia do najbardziej optymalnego rozwiązywania problemu.

Sprzęt nagłaśniający oraz aparat - uczniowie wykorzystywali również na przerwach tańcząc na korytarzu Makarenę lub Belgijkę. Andrzejki - zabawa szkolna, na której odbyła ścianka zdjęciowa cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Uczniowie klasy I wiedzą, że owoce i warzywa stanowią podstawę naszego odżywiania, gdyż są niezwykle bogate w składniki odżywcze. Rozumieją konieczność jedzenia warzyw i owoców, a także mają wykształcony nawyk ich mycia przed jedzeniem. Robili szaszłyki owocowe a fotorelacja udokumentowali aparatem Sony.

Kamera ze statywem i mikrofony- uczniowie klasy VII , V oraz Samorząd Uczniowski prezentowali swoje uzdolnienia, rozwijali swoje umiejętności sceniczne, wokalne. Uczyli się obsługi sprzętu. Zorganizowano akademię z okazji 11 Listopada Święto Niepodległości, na której wykorzystywany był aparat, oraz nagłośnienie. Akademia prezentowana była w szkole oraz w kościele parafialnym. Matki Bozej Częstochowskiej w Dolhobyczowie.

 

Obwody elektryczne - podczas składania klocków, uczniowie zdobywali praktyczne doświadczenia w majsterkowaniu, montażu elektroniki oraz programowaniu, podłączaniu zasilania- lekcje techniki klasa VI. Mierniki- Uczniowie budowali proste obwody elektryczne i za pomocą mierników dokonywali pomiaru wielkości napięcia i natężenia prądu.

Drukarka 3D- nauka umiejętności drukowania 3D pozwala oczywiście nie tylko na drukowanie prostych obiektów ale też tworzenia ciekawych konstrukcji. Zajęcia takie rozwijają kreatywność, wyobraźnię, myślenie przestrzenne. Uczniowie uczyli się również wymiany filamentu w drukarce. Efektem pracy na przełomie listopada i grudnia były „Bombki choinkowe”.

Samorząd Uczniowski organizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Zachęcając uczniów do zbiórki, na zajęciach dodatkowych, uczniowie obejrzeli film edukacyjny” Ruby na ratunek” wykorzystując laptop. Odbył się również „ Tydzień Tematyczny” z którego fotorelację przygotowano z wykorzystaniem aparatu fotograficznego wraz z akcesoriami.

 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez MEN we współpracy z Centrum GovTech, którego celem jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka)

Data dodania: 2022-12-16 09:22:39
Data edycji: 2022-12-16 09:33:22
Ilość wyświetleń: 574

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Nasi Partnerzy

Szkoła uczy cię tego, o czym nawet nie wiedziałeś, że nie wiesz.

Daniel J. Boorstin
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej