Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DO DZIEŁA!

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - DO DZIEŁA!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech
w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Jej priorytetem jest umożliwienie wszystkim szkołom podstawowym budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka).

Szkoła Podstawowa w Dołhobyczowie im Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach Laboratoriów Przyszłości otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000,- zł na zakup wyposażenia pracowni Laboratoria Przyszłości i pomocy, służących rozwijaniu umiejętności podstawowych dzieci oraz młodzieży. W szczególności w zakresie zdolności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tego wyposażenia uwzględnione zostaną treści programowe z zakresu doradztwa zawodowego dla szkoły podstawowej. Dodatkowo zakupiono sprzęt elektroniczny poszerzy znacznie wachlarz możliwości edukacyjnych szkoły oraz wprowadzi naszych uczniów w świat zaawansowanej techniki i technologii.

 

Program „Laboratoria Przyszłości” pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkół, pozwalającego każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki czy informatyki, nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale też w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych.

Dofinansowanie które otrzymaliśmy wykorzystaliśmy na zakup sprzętu m. in.

 • drukarki 3D

 • sprzętu audiowizualnego

 • mebli do wyposażenia sali nr 21 Laboratoria Przyszłości

 • sprzęt u i akcesoriów związanych z zajęciami z robotyki

 • narzędzi technicznych

 • zestawów Photon Edu z tabletami

 • klocków Lego Edukation Spike

 • zestawów narzędzi i materiałów

 • sprzętu nagłaśniającego i nagrywającego

 • zestawów klocków konstrukcyjnych

 • kamery i aparatu cyfrowego

Powyższy sprzęt i pomoce będą wykorzystywane podczas lekcji informatyki, techniki, j. polskiego, języków obcych, fizyki, chemii, geografii, matematyki, na zajęciach nauczania zintegrowanego, zajęciach dodatkowych w świetlicy, a także zajęciach dodatkowych, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć w naszych mediach społecznościowych na szkolnej stronie i na Facebooku naszej szkoły. Sprzęt będzie wykorzystywany również przez Samorząd Uczniowski do fotorelacji ze swojej działalności.Uczniowie naszej szkoły w nowym roku szkolnym przekonują się podczas wielu przedmiotów, że nauka nie musi ograniczać się tylko do pracy z książkami, podręcznikami i zeszytami ? ? ? . Dzięki Laboratoriom Przyszłości nasi uczniowie dowodzą, że nauka może być niesamowitą i inspirującą przygodą. Wszystko to, dzieje się dzięki sprzętom i pomocom dydaktycznym zakupionym z programu rządowego.

 

Data dodania: 2022-11-03 19:39:57
Data edycji: 2022-11-04 12:07:26
Ilość wyświetleń: 729

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Nasi Partnerzy

Szkoła uczy cię tego, o czym nawet nie wiedziałeś, że nie wiesz.

Daniel J. Boorstin
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej