Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Lekcje o finansach - projekt edukacyjny Ministerstwa Finansów

Lekcje o finansach - projekt edukacyjny Ministerstwa Finansów

 

 

Najstarsze klasy naszej szkoły czyli 5,6,7 oraz 8 brały udział w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów „Lekcje o finansach”. Celem programu jest wzrost kompetencji finansowych i ekonomicznych wśród młodzieży, które będą przydatne w przyszłości oraz bedą miały wiedzę o instytucjach publicznych działających w sferze finansów. W ramach programu w tych klasach w listopadadzie 2023 r. zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne o temacie „Pieniądze i waluty- Edukacja finansowa, informacja i porady”,”Jak dobrze wydać kieszonkowe. Edukacja finansowa, informacja i porady”, oraz ”Ceny, zakupy i płatności”. Celem zajęć było atrakcyjne przedstawienie treści związanych z finansami, podatkami, walutami, budżetem kieszonkowym oraz rozwinięcie umiejętności praktycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

W ramach programu „Lekcje o finansach” uczniowie byli również w Warszawie na dwudniowej wycieczce związanej z tematyką finansów.

Warszawa jest stolicą Polski, jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy na przecięciu szlaków komunukacyjnychz zachodu na wschód. To bardzo ważny ośrodek gospodarki, nauki, kultury i turystyki naszego kraju z bogactwem zabytków i atrakcji turystycznych.

Pierwszego dnia uczniowie rozpoczeli zwiedzanie od Łazienek Królewskich, spacerowali po parku od Pałacu Belwederskiego i pomnika Fryderyka Chopina do Pałacu na Wyspie. Następnie udali się do Parlamentu RP, gdzie mieli okazję zwiedzić Senat oraz Sejm, zapoznać się z historią tych miejsc oraz z pracą posłów, senatorów i dziennikarzy. Następnym punktem zwiedzania było Stare Miasto: Plac Zamkowy, Zamek Króewski, kolumna Zygmunta, Katedra św Jana, Rynek Starego Miasta z posągiem Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, pomnik Jana Kilińskiego. Wracając do autokaru, uczniowie przeszli przez Plac Marszałka Józefa Piłsuckiego, Zatrzymali się przy Pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, obejrzeli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Ogród Saski z imponującą XIX wieczną fontanną.

Drugi dzień zwiedzania to wizyta w Krajowej Szkole Skarbowości w Warszawie- szkoła wchodząca w skład Krajowej Administracji Skarbowej. Szkoła zajmuje się kształceniem i doskonaleniem zawodowym kadr Krajowej Administracji Skarbowej. Uczniowie dowiedzieli się co to są podatki, opłaty skarbowe oraz opłaty celne. Słuchali z ciekawością, ponieważ niedaleko naszej miejscowości znajduje się przejście graniczne, dlatego praca Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz pracowników Służby Celno Skarbowej jest dla uczniów bardzo interesująca. Następnym punktem wycieczki był wjazd na Taras Widokowy na 30 Piętrze w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Najwyzszy budynek w Polsce (237m) i najbardziej rozpoznawalny w Warszawie, zaskakujący swoim rozmachem, podziwiali widoki, panoramę miasta przy pięknej słonecznej pogodzie.

Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

 

Data dodania: 2024-01-18 21:32:59
Data edycji: 2024-01-18 21:40:32
Ilość wyświetleń: 144

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Nasi Partnerzy

Szkoła uczy cię tego, o czym nawet nie wiedziałeś, że nie wiesz.

Daniel J. Boorstin
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej