Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Z początkiem roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację programu "Laboratoria Przyszłości".

Realizację programu rozpoczęliśmy od przeszkolenia nauczycieli 4 października. Nauczyciele mogli sami spróbować swoich sił z robotyki, programowania robienia zdjęc czy nagrywania wywiadów, po to by zakupiony sprzęt, wykorzystywać na swoich zajęciach.

Aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości bardzo zainteresował uczniów klasy 6 i 7. Podczas zajęć technicznych oraz informatyki, poznali budowę aparatu, dowiedzieli się o jego parametrach technicznych i zapoznali się z jego podstawową obsługą oraz zaplanowali sposoby wykorzystywania go na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

Uczniowie na zajęciach dodatkowych kontynuują przygodę z klockami Lego. Nasza szkoła w ramach programu: Laboratoria Przyszłości posiada 10 zestawów Lego SPIKE™ Prime. Zestawy te są idealnymi zestawami startowymi do nauki robotyki. Każdy z zestawów cechuje się kolorowymi elementami do budowy, łatwym w użyciu sprzętem elektronicznym oraz intuicyjnym językiem programowania, opartym na Scratch. Uczniowie rozwijali umiejętności współpracy w grupie, rozwiązywania złożonych problemów i krytycznego myślenia oraz nauki podstaw budowania i programowania autonomicznych robotów wykorzystujących czujniki. Bo jak tu nie uczyć się programowania, kiedy w jednym zestawie mamy do dyspozycji m.in. mikrokontroler, czujnik koloru, silniki i 604 elementy konstrukcyjne! Lego wzbudza wiele emocji wśród młodszych klas klasa 3 z panią Dorotą Martyniuk oraz klasa 2 z panią Elą Buczek budowali „skoczka”. Z klocków swoje projekty budują również uczniowie klas starszych.

Klasa 6 na zajęciach dodatkowych uczy się obsługi drukarki Zortrax 3D. Wiedzą już co to są filamenty, jak wprowadzić do drukarki. Kazdy mógł zaprojektować swój wzór breloczka. Samorzad Uczniowski zaproponował wydrukowanie breloczków dla nauczycieli z okazji Dna Nauczyciela.

Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Publiczna Szkoła Podstawow w Dołhobyczowie uczy i rozwija kompetencje XXI wieku.

Data dodania: 2022-11-08 21:30:53
Data edycji: 2022-11-16 17:00:59
Ilość wyświetleń: 1214

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Nasi Partnerzy

Szkoła uczy cię tego, o czym nawet nie wiedziałeś, że nie wiesz.

Daniel J. Boorstin
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej