Dzień dobry przedszkolaki z grupy 0c

Zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego, każdy z was marzy o wakacjach i podróżach.

Przy pomocy rodziców wykonajcie łódkę wg instrukcji rysunkowej z kart pracy strona 60 a następnie rysujcie po śladzie ze strony 61 postać misia i dziewczynki i je pokolorujcie.

Przy pomocy rodziców odczytajcie tekst znajdujący się pod ilustracjami w książce strona 84 – 85. Poproście rodziców aby Wam pokazali mapę Polski (w internecie lub atlasie geograficznym). Wskażcie Morze Bałtyckie i odczytajcie nazwy miejscowości leżące na Wybrzeżu. Z czterema miejscowościami ułóżcie zdania i zapiszcie w zeszycie.

Wykonajcie pracę plastyczną Wakacje na Wybrzeżu. Przygotujcie sobie kartkę z bloku technicznego, podzielcie ją na trzy pasy żółty (piasek, plaża), niebieski (morze) i jasnoniebieski (niebo). Wypychanie z kart gotowych elementów ( karta 4) wyprawka. Przyklejenie poszczególnych elementów w odpowiednich miejscach na wyschniętej pomalowanej kartce.

Przeczytajcie sobie tekst ze strony 92-93 o wyjściu Olka, Ady i mamy do kina. W wolnych chwilach utrwalcie sobie dodawanie i odejmowanie do 10.

W karcie pracy numer 4 strona 62 wykonajcie ćwiczenia o podróżach ludzi różnymi środkami lokomocji oraz ćwiczenie strona 63.

Przeczytajcie sobie teksty obok obrazków ze strony 64 i 65. Nauczcie się na pamięć wiersz o wakacjach strona 64 karta pracy numer 4.

Z książki Nowe przygody Olka i Ady Litery i liczby część2 strona 72 wykonajcie ćwiczenia, następnie z nazwami ułóżcie zdania i zapiszcie je w zeszytach.

W karcie pracy część 4 wykonajcie ćwiczenia ze stron 66 do 69. Obejrzyjcie zdjęcia miejsc w których Olek i Ada byli rok temu z rodzicami na wakacjach. Opowiedzcie o jednym z tych miejsc swoim rodzicom, wykonajcie również ćwiczenia ze strony 70. W książce zielonej, strona 78 – 79 napiszcie po śladzie a potem te wyrazy przepiszcie do zeszytu. Nauczcie się ładnie czytać teksty ze strony 78-79 (książka zielona) a także odpowiedzcie na pytania ze strony 79 a odpowiedzi zapiszcie w zeszytach. Ułóżcie puzzle z wyprawki Łąka latem.

Dziękuję Wam i waszym rodzicom za ładną i systematyczną pracę, Życzę Wam wszystkiego najlepszego a gdy będziecie przebywać na świeżym powietrzu, pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie a także swoich bliskich.

Do zobaczenia