Dzień dobry kochane dzieci z grupy 0c

Dzieciaki w dniu Waszego święta, życzę Wam dużo zdrowia, codziennie uśmiechu na twarzach a także wszelkiej pomyślności.

Dziękuję Wam, że tak bardzo wytrwale uczycie się w domu z Waszymi rodzicami.

Pamiętajcie że dzieciństwo to najwspanialszy okres Waszego życia.

W tym tygodniu wykonajcie następujące ćwiczenia.

• Pracę plastyczną Dzieci z całego świata. Obejrzyjcie zdjęcia w internecie, z różnych czasopism przedstawiające dzieci z różnych kontynentów. Zwróćcie uwagę na różnice między dziećmi (kolor skóry, kształt oczu, ust itp). Narysujcie proszę zbiorowy portret dzieci z różnych stron świata.

• Wykonajcie ćwiczenie w karcie pracy cz. 4 str 54. Rysowanie siebie w swoim ubraniu ze swoją ulubioną zabawką. Kolorowanie ramki swoim ulubionym kolorem. Podpiszcie swoim imieniem i nazwiskiem. Utrwalcie sobie nazwy dni tygodnia.

• Obejrzyjcie w internecie różne rodzaje wag. Wykonajcie ćwiczenia w karcie pracy cz. 4 str. 55. Kolorowanie w każdej parze cieńszego przedmiotu. Kończenie rysowania wag wg wzoru.

• Proszę utrwalcie sobie nazwy miesięcy i o każdym miesiącu napiszcie zdanie w zeszycie.

• Obejrzyjcie w karcie pracy cz.4 str.56-57 obrazek – opowiedzcie co się na nim dzieje. Odszukajcie na dużym obrazku przedmiotów, roślin umieszczonych na dole karty.

• Wykonajcie pożegnalny obrazek dla przyjaciela. Przypomnijcie sobie Kogo nazywamy przyjacielem. Przygotujcie sobie pudełko po czekoladkach, blok techniczny, szary papier, kolorowy papier, nożyczki i klej. Ramką do obrazka jest podstawa pudełka po czekoladkach. Wewnątrz utwórzcie dowolną kompozycję np. góry, jezioro, las, łąkę, kwiaty ... . Aby kompozycja byłą wypukłą część papierów potrzebnych do wykonania pracy możecie pognieść.

• Wykonajcie ćwiczenia w karcie pracy cz.4 str. 58.

• Samodzielnie napiszcie imiona. Ułóżcie z nim zdanie napiszcie je w zeszycie.

• W Karcie pracy na stronie 59 rysujcie szlaczki po śladach i samodzielnie. Rysowanie rybek i fal. Kończenie rysowania rybek wg wzoru. Kolorowanie ich.

Kochane dzieci jeszcze raz życzę Wam wszystkiego najlepszego. A myślą przewodnią niech będą te słowa.

Bądź dzieckiem jak najdłużej.

Jak dziecko baw się i śmiej.

I kochaj tak jak dziecko.

I dobroć dziecka miej.