Kochane dzieci z grupy 0 c

Witam Was bardzo serdecznie.

Dzieciaki na pewno każdy z Was pamięta, że we wtorek tj. 26 mają jest święto Waszych mam dlatego wykonajcie dla nich ozdobne miseczki. Poproście tatusiów to na pewno Wam pomogą. Weźcie plastikową miseczkę odwróćcie do góry dnem, natrzyjcie z zewnątrz olejem. Podrzyjcie gazety na średniej wielkości kawałki, którymi za pomocą kleju oklejcie pojemnik. Oklejony pojemnik postawcie w ciepłym miejscu aby wysechł. Następnie palcami pokryjcie miseczkę farbami. Po wyschnięciu spryskajcie miseczkę przezroczystym klejem.

W zeszycie ułóżcie zdrobnienia od słów

mama – mamusia, mamuśka itp. tata – tatuś, tatko.

Następnie ułóżcie zdania z tymi wyrazami.

Z czerwonego papieru wytnijcie sobie serduszka.

Odpowiedzcie na pytanie – Jaka jest mama ? (wesoła, delikatna).

Wykonajcie polecenia w Karcie pracy strona 44, 45 i 46.

Przeczytajcie zdania. Narysujcie swoją mamę i tatę. Napiszcie w zeszytach nazwy kwiatów. Kolorowanie ubrań tej osoby która jest wyższa. Naklejcie zdjęcie odpowiedniego wzrostu strona 47, zróbcie też 48.

Określanie kierunków zwrócenia serduszek. Naklejcie brakujące serduszka.

Ułóżcie z liter nazwy obrazków z części 4 strona 49. Wykonajcie polecenia na następnej stronie 50. W zeszycie napiszcie takie zdanie -

W wazonie były trzy tulipany.

To niebieska miska a w niej maliny.

Ta żabka jest zielona.

Piłka jest fioletowa i ma białe kropki i kreski.

W karcie pracy strona 51 odwzorujcie kwiaty dla mamy.

Karty pracy strona 53. Rysowanie po śladach rysunków.

Z okazji Dnia Matki zróbcie bukieciki z polnych i łąkowych kwiatów.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Kochane Panie, Mamy życzę Wam wszystkiego najlepszego dużo zdrowia, pociechy z Waszych skarbów. Dziękuję Wam za zrozumienie i pomoc w edukacji Waszych dzieci.

Anna Struzik-Nikodem

Zapraszam

W kąciku ucznia jest padlet  - 26 maja Dzień Mamy  z życzeniami dla mam, piosenki, puzle, bajki.