Dzień dobry kochane dzieci z grupy 0c (18-22.05)

Witam Was i serdecznie pozdrawiam, chciałabym Wam podziękować za waszą piękną i dotychczasowa pracę. Wiem z jakim zaangażowaniem pracowaliście aby pokazać Waszą dojrzałość szkolną. Dziękuję Wam rodzice za zrozumienie, pomoc aby Wasze dzieci nie cierpiały w walce z epidemią.

W tym tygodniu korzystając z pomocy internetu lub map wykonajcie własną mapę Polski:

• wytnijcie kontur Polski, mając w pamięci co oznaczają barwy na mapach.

Zaznaczcie i wyklejcie plasteliną krainy geograficzne Polski

• góry, wyżyny, niziny,

• cieniutkim wałeczkiem błękitnym zaznaczcie dwie największe rzeki Polski Wisłę i Odrę,

• czerwonym kolorem zaznaczcie miejscowości Polski Warszawę, Gdańsk, Kraków, Lublin, Zamość.

W kartach pracy fioletowe strona 4, strona 36 i 37.

Nazwy zwierząt wpiszcie do zeszytu i podzielcie je na sylaby, głoski (zaznaczcie spółgłoski i samogłoski) nauczcie się ładnie opowiadać treści obrazka.

W kartach pracy strona 38 zapoznajcie się z cyklem rozwojowym motyla. Przeczytajcie samodzielnie nazwy motyli. Napiszcie kilka zdań o motylu.

Przypomnijcie sobie podstawowe cechy figur geometrycznych, pomogą Wam ćwiczenia ze strony 40 w kartach pracy. Kostka do gry jest sześcianem by utrwalić dodawanie i odejmowanie pobawcie się kostką.

Ułóżcie zadania z mieszkańcami łąki: motyl, pszczoła, bocian, żaba, konik polny.

• Wykonajcie ćwiczenia ze strony 41 część 4.

• Rysowanie motyla. Pokolorujcie motyla – wydzieranka z kolorowego papieru.

W ładny, pogodny dzień zróbcie sobie wycieczkę z rodzicami na łąkę i tam nazbierajcie roślinki, które zasuszycie. Po wyschnięciu przyklejcie roślinki na kolorowe kartki i samodzielnie je podpiszcie.

• Wykorzystajcie ćwiczenia z karty pracy (zielona) cz.2 str.76

Wykonajcie ćwiczenia z karty pracy cz4, str 46. Przeczytajcie zadania.

Narysujcie swoją mamę i swojego tatę. Pomogą Wam ćwiczenia z kart pracy cz4 str. 47, 48,49.

Dziękuję Wam rodzice, że tak bardzo pomagacie swoim dzieciom i za kontakt.

Mam nadzieję że już niedługo osobiście Wam podziękuję. Dzieci pamiętajcie o Waszym bezpieczeństwie podczas zabaw, spacerów na świeżym powietrzu.