Dzień dobry dzieci z grupy 0 c

Witam Was bardzo serdecznie.

Mam taką nadzieję, że wszyscy jesteście zdrowi. Bardzo za Wami tęsknię. Wiem, że kochacie szkołę i bardzo lubicie się uczyć, poznawać nowe zjawiska, historie i ciekawostki. Lubicie czytać, pisać, wyklejać i liczyć to proszę wykonajcie sobie w kartach pracy (podręcznik fioletowy) na stronie 72 i 73 poszczególne ćwiczenia. Ułóżcie proste zdania z wyrazami MAZUREK, PALMA, PISANKI, BARANEK.

Zaznaczcie w tych wyrazach samogłoski i spółgłoski.

Na stronie 74 przedstawione są 3 różne sytuacje. Do tych obrazków ułóżcie proste zadanie z treścią i je rozwiążcie.

Ze strony 75 ułóżcie historyjkę obrazkową i ją ładnie opowiedzcie mamie, tacie. Każdy z Was układał z mamą koszyczek wielkanocny. Z pomocą liczb przedstawcie kolejność przygotowania koszyczka – strona 76.

Na str. 77 przedstawiony jest koszyczek, za pomocą kodu wyklejcie go wycinanką. Podzielcie na sylaby i głoski wyrazy BARANEK, BABKA WIELKANOCNA, MAZUREK.

Wykonajcie ćwiczenie ze strony 78,79. Wyklejcie pisankę ze strony 80.

Życzę Wam powodzenia.

Pozdrawiam Waszych rodziców