W dniu 14 czerwca, uczniowie klas III i IV, wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Chełma. Zwiedzanie rozpoczęli od Sali Tradycji, zlokalizowanej na terenie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Inicjatywa powstania, takiego miejsca, związana była z dużą ilością cennych pamiątek rozproszonych po pomieszczeniach oddziału, które dzięki pomysłowi jednego z funkcjonariuszy, znalazły swoje miejsce w jednym miejscu, we wspomnianej Sali Tradycji. Zgromadzono w niej liczne przedmioty związane z formacjami, jakimi byli Korpus Ochrony Pogranicza, Wojska Ochrony Pogranicza, 27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK oraz współczesne pamiątki, związane z funkcjonowaniem Straży Granicznej. Wystawa zawiera liczne mundury, stare zdjęcia, dokumenty, odznaczenia i wiele innych. Jej otwarcie nastąpiło w czasie uroczystości 30-lecia powstania oddziału. Później uczniowie mogli zobaczyć strzelnicę, z której korzystają funkcjonariusze SG, zaprezentowany w niej pokaz, bardzo się im spodobał. Kolejnym punktem programu były podziemia kredowe i Zabytkowa Kopalnia Kredy, w której oczywiście straszył duch Bieluch. Momentami, nawet najodważniejsi uczniowie, z lękiem przechadzali się korytarzami kopalni… Ciekawym punktem, okazał się szyb studni staromiejskiej, korytarze eksploatacyjne z charakterystycznymi niszami, cztery komory oraz ekspozycje geologiczne, archeologiczne i historyczne. Końcowym przystankiem, tradycyjnie okazała się wizyta w McDonalds. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.