Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie organizuje konkursy dla dzieci pod nazwą ‘Z rybką za Pan Brat” oraz „Złap rybkę”. Głównym założeniem konkursów jest upowszechnianie wśród dzieci wiedzy o rybach słodkowodnych żyjących w naturalnym środowisku w stawach, jeziorach, rzekach oraz innych akwenach, sadzawkach lub oczkach wodnych.

Konkursy mają charakter edukacyjny i mają na celu przedstawienie swoich pasji związanych z rybami i wędkarstwem, a także przybliżenie ciekawych historii, wypraw
i przygód oraz podzielenie się wiedzą związaną ze zwyczajami z życia ryb. Mile widziane będzie zaprezentowanie ciekawostek w przedmiotowej tematyce np. które ryby żyją najdłużej, są największe, rzadko występują lub są pod ochroną. Organizowane konkursy przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-15 lat; zamieszkujących teren województwa lubelskiego Zgłoszenia prac do konkursów należy dokonać na stosownych formularzach w terminie do dnia 29 lipca 2022 r. Więcej informacji na temat konkursów w załączonych plikach.

Regulamin_Konkursu_Złap_rybkę.docx

Regulamin_Konkursu_Z_rybk_za_Pan_Brat.docx