W piątek 10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Empirii – krainie zmysłów i żywiołów, gdzie dzieci poznały walory Roztocza zupełnie inaczej niż dotychczas – angażując i wyostrzając wszystkie zmysły. EMPIRIA to unikatowa w skali kraju przestrzeń, w której nie tylko –mogły dotknąć Roztocza, ale poczuły się jego integralną częścią. Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwile. Dzieci również odwiedziły dwukondygnacyjny plac zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną. Wyjazd był wspaniałą lekcją historii, na której uczniowie poznali Kresy – dawne wschodnie pogranicze Polski. Odwiedzili aż 26 wiernie oddanych miniatur od Zamku w Żółkwi poprzez Złotą Bramę w Kijowe, Kamieniec Podolski, Chocim, aż po Krym i Morze Czarne… Zamki, pałace, strażnice, wszystko to rozlokowane jest nad rzekami Dniestr i Dniepr. Po zwiedzaniu dzieci sprawdziły, jak szybko wydostać się z labiryntu. Następnie uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw kreatywnych gdzie do ich dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela, tyrolka oraz pajęczyna do wspinaczki. Po przerwie na obiad dzieci miały do dyspozycji duże klocki kreatywne, z których zbudowały niezwykłe budowle. Atrakcją była wizyta w kopalni złota, gdzie każdy mógł wykopać złoto i zabrać je ze sobą. Uczniowie mieli również okazję posłuchać odgłosów zwierząt żyjących na wsi oraz wydoić krowę.

Link do galerii https://drive.google.com/drive/folders/1rTv1FqQEXU6gqB4-nMMNJRL_wJx-JImH?usp=sharing