Senator RP Jerzy Chróścikowski serdecznie zaprasza dzieci ze szkół z powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz miasta Zamość do udziału w szóstej edycji konkursu  „List do Taty”, który został ogłoszony przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem będzie napisanie pracy na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy).

Powołane przez Senatora jury wyłoni laureata etapu okręgowego. Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuacji epidemiologiczną w kraju.

Zgłoszenia szkół chcących wziąć udział w konkursie proszę przesyłać mailowo (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) do dnia 28 maja 2021 r.

Zgłoszenie musi zawierać nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora. Po przesłaniu zgłoszenia biuro senatorskie przekaże do szkoły wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia konkursu.