Dnia 21 listopada 2019r. o godz.16.00 w naszej szkole odbyła się wieczornica upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej z udziałem dyrekcji, nauczycieli, rodzicow, Zespołu Śpiewaczego Wrzos, Dołhobyczowskiego Stowarzyszenia Regionalnego, nauczycieli emerytów, kombatanta pana Bronisława Wróblewskiego. Młodzież szkolna przygotowana przez panie: Annę Rauch i Beatę Bławacką, zaprezentowała wzruszjący program słowno-muzyczny. Pieśni patriotyczne uczniowie zaśpiewali razem z zaproszonymi gośćmi. Na koniec uroczystość uświetnił występem zespół "Wrzos".
W montażu poetyckim udział wzięli:
E. Butryn, D. Rębacz, M.Gawęda, M. Szewczuk, D. Gancarz, O. Margol, E. Pukaluk, M.Wygachiewicz, M. Pawłowski, M. Lewicki, A. Kozicka, M. Stadnicki, W. Tuzin, A.Kulczynśka, W. Bratkowska, K. Łaba, K. Mańkut, J. Kulczynśka, S.Skraba, B.Lisowski,  K. Szkabara, I. Jasińska