14 czerwca uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami Paniami Dorotą Martyniuk i Moniką Kozdroń oraz opiekunami Agnieszką Bałabuch i Marcinem Kulczyńskim udali się na wycieczkę do Zamościa.

Najpierw dzieci zobaczyły film „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej woski” w 3D. Wspólnie ze Smerfami wyruszyli w wielką podróż pełną tajemnic.

Wycieczka do zamojskiego Zoo była kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły dzieci. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Wycieczka do ogrodu zoologicznego była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Podczas spaceru po alejach Zoo spotkały wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności. W drodze powrotnej pomimo zmęczenia, wszystkim dopisywały humory.