19 maja 2017 r. nasza szkoła uroczyście obchodziła Święto Patrona Szkoły. W  sali sportowej szkoły spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, których powitała Pani Dyrektor Joanna Kwiatkowska.

Rangę uroczystości podnieśli swoją obecnością: Pan Wójt Gminy Dołhobyczów  Grzegorz Drewnik, Przewodniczący Rady Gminy Pan Alfred Kulikowski, przedstawiciel Placówki Straży Granicznej starszy chorąży Katarzyna Kwiatkowska, przedstawiciel policji aspirant sztabowy Sławomir Szala, Dyrektor PCKiR Pani Halina Góra, przedstawiciel Biblioteki Publicznej Pani Halina Tomasik,  przewodniczący Rady Rodziców Pan Marcin Prokop oraz byłe Dyrektorki szkoły Panie: Krystyna Staniec, Danuta Kulczyńska i Czesława Grabczuk.

Obchody Święta Patrona Szkoły rozpoczęły się akademią przygotowaną przez uczniów klas I - III Gimnazjum pod kierunkiem Pań: Anny Łuszczyńskiej, Małgorzaty Futa i Agnieszki Rodzik. Rys historyczny opracowała Pani Jadwiga Kulpa. Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Julia Czapla uczennica klasy III gimnazjum pod kierunkiem Pana Romana Gumieli.

Uroczystość uświetnił występ dzieci Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie ze Szkolnego Ogniska Muzycznego w składzie: Aleksandra Kulczyńska, Wiktoria Bratkowska, Ewelina Butryn, Magdalena Chrzanowska, Karol Smagała oraz Zespół wokalny Straży Granicznej z Kryłowa „Na Granicy”.

Ten dzień, był dla wszystkich wspaniałą lekcją historii, patriotyzmu oraz szacunku i wdzięczności dla żołnierzy, z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom uroczystości.

Początki istnienia Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie sięgają roku 1947. Jej organizatorem i pierwszym nauczycielem był Stefan Kosiuk.

Od 1957 roku czyniono starania o budowę nowego budynku szkolnego. Budowa ruszyła w 1965 roku. Budynek oddano do użytku w 1968 roku jako szkołę – Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Szkole nadano imię: „Szkoła Podstawowa – Pomnik Tysiąclecia imienia Bohaterów Wojsk Ochrony Pogranicza”.

Imię nadano szkole dla uczczenia pamięci żołnierzy poległych w obronie strażnicy w Tudorkowicach (obecnie terytorium Ukrainy), którą to placówkę następnie przeniesiono do Dołhobyczowa.

Od 1968 roku 305 uczniów i 14 nauczycieli rozpoczęło naukę i pracę w nowym obiekcie szkolnym. Obiekt ten funkcjonuje do chwili obecnej.

Zdjęcia dostępne w zakładce Galeria