W dniu 10 maja 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji regionalnego konkursu czytelniczego „Czy znasz?...”, skierowanego do uczniów klas I - III szkół podstawowych 4 powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W eliminacjach wzięło udział 207 uczniów z 53 szkół podstawowych czterech powiatów, natomiast w finale spotkało się 34 uczestników. Naszą szkołę w etapie regionalnym reprezentowały Aleksandra Kulczyńska z klasy III b oraz Lidia Kukuc z klasy III a. Obie dziewczynki spisały się bardzo dobrze. Szczególne gratulacje należą się Aleksandrze Kulczyńskiej, która w finale zajęła III miejsce.

W uroczystym podsumowania konkursu, prowadzonej przez Panią Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Dorotę Mach, wzięli udział finaliści, laureaci konkursu oraz ich opiekunowie. Uroczystości towarzyszył spektakl „Papierowe królestwo”, przygotowany przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi i z Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu. Finalistom oraz laureatom konkursu wręczone zostały dyplomy i nagrody rzeczowe.