W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzień ten jest znakomitą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Patriotyzm i Ojczyzna. Dzisiaj 28 kwietnia uczniowie klasy VI w swoim wystąpieniu przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli nam tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 r. i starali się wyjaśnić, dlaczego jest to nadal tak ważny dla Polski dzień. O doniosłości chwili świadczyła również obecność sztandaru szkoły. Młodzież  przygotowała i przedstawiła w sposób bardzo ciekawy  - słowem, gestem i piosenką – cenną lekcję historii, wkładając w to dużo serca i zaangażowania. Uroczystości przygotowała  p. Jadwiga Kulpa.