Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r.  zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Pożegnaliśmy też ósmoklasistów. Wszystkim naszym pozostałym uczniom, życzymy bezpiecznych, udanych wakacji i do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym, który mamy nadzieję, będzie lepszy od poprzedniego.

galeria

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

W załączeniu przekazuję list Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

list ministra na zakonczenie zajec dydaktyczno wychowawczych 20202021

Kochana mamo, drogi Tato...

Z okazji Waszego Święta

za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem

-zdrowia, sił i codziennej radości-

wraz ze słowami największej wdzięczności

za wszystkie dla nas trudy i starania składamy dzisiaj podziękowania.

galeria zdjęć

Realizacja programu w oddziałach przedszkolnych" Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby"

Celem programu było poznanie zasad ochrony zdrowia przed mikroorganizmami chorobowymi poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia i racjonalne zachowanie, poznanie zagrożeń związanych z sytuacją epidemiczną- koronawirusem, podniesienie świadomości na temat dbania o higienę osobistą oraz dbałość o zdrowie własne, rówieśników i osób z otoczenia.

galeria

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Statut szkoły

W poniższym linku znajduje się plik tekstowy z treścią statutu naszej placówki:

Statut Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie

Ślubowanie klas pierwszych

17 czerwca w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych Gości i Rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia.

Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymały legitymacje szkolne i dyplomy, a także słodkie niespodzianki od zaproszonych gości.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Realizacja programu edukacji antynikotynowej dla dzieci przedszkolnych "Czyste powietrze wokół nas"

Realizując program dzieci dowiedziały się jak bardzo szkodliwe dla zdrowia jest palenie papierosów. Wiedzą również, że przebywając w pomieszczeniach w których inni palą papierosy, sami również stają się palaczami.

Podczas realizacji programu przedszkolaki śpiewały piosenkę o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem.

galeria

Prezentacja regiony turystyczne Polski

Na lekcji geografii uczniowie klasy siódmej przedstawiali prezentacje o regionach turystycznych Polski.

W załączniku prezentacja uczennicy Klaudii Mańkut

Walory_turystyczne_jury_krakowsko-czestochowskiej

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki

Dla wszystkich Mam z okazji Ich Święta życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości, powodzenia w życiu zawodowym i rodzinnym.

Żyj nam Mamo wiele lat,

bo bez Ciebie smutny świat.

Bądź szczęśliwa i radosna,

niechaj w Twoim sercu zawsze gości wiosna.

Uśmiechaj się do świata,

on Ci umili Twego życia lata.

Kocham Cię Mamo !”

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów.

prezentacja

Projekt multimedialny Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W związku z tym wydarzeniem nasi uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny.  Serdecznie dziękujemy Paniom z grup przedszkolnych za wysiłek włożony w przygotowanie naszych najmłodszych uczniów. Starszym dziękujemy za odwagę i chęć udziału w tym projekcie. Jesteście wspaniali.

Zapraszamy do obejrzenia efektu ich pracy.

Poniżej link do prezentacji.

prezentacja

Wirtualna lekcja z uczniami ze szkoły z Zabuża

Nasza szkoła przystąpiła do udziału we wspólnej wirtualnej lekcji z uczniami ukraińskim ze szkoły z Zabuża, niedaleko Sokala. Jest to inicjatywa organizowana przez Program Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina. Właściwa lekcja odbyła się w czwartek 6 maja 2021 o godzinie 10:00. Nasi uczniowie rozpoczęli od prezentacji multimedialnej w języku angielskim, której tematem była historia szkoły oraz lokalne dziedzictwo kulturowe. Następnie poprosili swoich rozmówców z ukraińskiej szkoły o rozwiązanie testu sprawdzającego, na temat tego, co udało im się zapamiętać z prezentacji. Uczniowie, ze szkoły z Zabuża, zrobili nam ogromną niespodziankę, gdyż swoją prezentację przedstawili w j.polskim, którego uczą się w szkole. Projekt lekcji koordynowały panie Maria Lisińska i Emilia Kopera. Sprawami technicznymi zajął się pan Piotr Kozub. Nic by się nie udało, gdyby nie NASI WSPANIALI uczniowie, którzy stanęli na wysokości zadania i bardzo profesjonalnie przygotowali się do lekcji. Byli to: Aleksandra Kozicka, Klaudia Mańkut, Marcin Pawłowski, Piotr Niekurzak, Damian Rębacz, Karol Szkabara, Oskar Huczek. Włożyli oni wiele wysiłku w przygotowanie i poświęcili swój czas aby reprezentować szkołę na poziomie międzynarodowym, za co serdecznie im dziękujemy JESTEŚCIE WIELCY.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku

Dane do przelewu wpłaty na Radę Rodziców

Dane do przelewu:

Odbiorca:

Rada Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dołhobyczowie

nr rachunku: 74 9603 0006 2001 0006 3047 0001

tytułem: imię i nazwisko ucznia, klasa 

Dowożenie i rozwożenie uczniów od 17 maja 2021 r.

W załączniku informacje dotyczące dowożenia i rozwożenia uczniów od 17 maja 2021 r.

Dowozenie_i_Rozwozenie

,,Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami"

,,Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami". Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły, podjęli się realizacji wyzwania, do którego zostaliśmy nominowani przez Szkołę Podstawową w Wiszniowie, za co bardzo dziękujemy. Pomysł wyzwania zaincjowany został przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Chociaż kwiecień, jako miesiąc świadomości o autyzmie zakończył się, każdego dnia powinniśmy przekazywać iskierkę przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzicom.
Na autyzm nie ma magicznego leku, z niego się nie wyrasta, jego się po prostu akceptuje i uczy z nim żyć.

Konkurs „List do Taty” - zaproszenie do udziału

Senator RP Jerzy Chróścikowski serdecznie zaprasza dzieci ze szkół z powiatu biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz miasta Zamość do udziału w szóstej edycji konkursu  „List do Taty”, który został ogłoszony przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem będzie napisanie pracy na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy).

Powołane przez Senatora jury wyłoni laureata etapu okręgowego. Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie w październiku 2021 r. lub w innym terminie uwzględniającym aktualną sytuacji epidemiologiczną w kraju.  


Zgłoszenia szkół chcących wziąć udział w konkursie proszę przesyłać mailowo (adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) do dnia 28 maja 2021 r.

Zgłoszenie musi zawierać nazwę, adres i numer telefonu szkoły oraz imię i nazwisko dyrektora. Po przesłaniu zgłoszenia biuro senatorskie przekaże do szkoły wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia konkursu.

Regulamin

Kartka urodzinowa dla Straży Granicznej

W załączniku Regulamin Konkursu Plastycznego " Kartka urodzinowa dla Straży Granicznej"

Konkurs skierowany do uczniów klas I-III

konkurs_NOSG

,,Kraina, która się w sercu zaczyna – to właśnie jest Polska”-projekt, związany z obchodami 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W DOŁHOBYCZOWIE

IM. NADBUŻAŃSKIEGO ODDZIAŁU STRAŻY GRANICZNEJ

ogłasza projekt, związany z obchodami 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

,,Kraina, która się w sercu zaczyna – to właśnie jest Polska”

Cele:

➢       propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych

➢       zwrócenie uwagi na treści patriotyczne i obywatelskie

➢       kształtowanie poczucia przynależności do narodu

➢       uczczenie obchodów 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Postanowienia ogólne dotyczące wszystkich działań związanych z projektem:

1.Konkurs plastyczny, którego tematem ma być kartka z kalendarza, związana z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Prace należy złożyć lub przesłać do 21.05.2021. Każda praca, powinna być czytelnie opisana: imię i nazwisko uczestnika, klasa. Do pracy powinien być dołączony załącznik. Prace mogą być wykonane techniką dowolną, formatu A4 lub A3. Komisja konkursowa weźmie pod uwagę oryginalność, samodzielność i estetykę wykonania, jej decyzja jest ostateczna. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

•         przedszkole, klasy ,,0”

•         klasy I – III

•         klasy IV - VIII

1. Konkurs literacki: Uczestnicy konkursu nadsyłają, przynoszą samodzielnie napisany wiersz lub opowiadanie inspirowane hasłem projektu. Prace powinny być opatrzone podpisem autora i nie dłuższe niż strona formatu A4, napisane pismem odręcznym lub drukowanym (czcionka Time New Roman 12). Termin do 21.05.2021. Kategoria wiekowa klasy III – VIII.

2.Multimedialna kartka z kalendarza, związana z tematyką uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wykonana w dowolnej aplikacji lub programie cyfrowym, przesłana na adres e-mailowy szkoły. Kategoria wiekowa IV – VIII.

3. Konkurs wiedzy, związany z tematyką uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kategoria wiekowa klasy V – VIII.

4. Część artystyczna.

5.Prezentacja multimedialna, związana z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, przygotowana przez Samorząd Uczniowski.

Wspomniane działania będą realizowane i rozłożone na cały miesiąc maj 2021 roku.

oswiadczenie-rodzica

regulamin

 

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia od 1996 roku, obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Szkoła Podstawowa nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno – oświatowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".

 

Konkurs przeprowadzany jest w 100. rocznicę urodzin wielkiego poety,  wpisuje się także w obchody ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Roku Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jako placówka, nosząca imię tego wybitnego poety, czujemy się zaszczyceni, mogąc upamiętnić jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poetę pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem:

       -  Ministra Edukacji i Nauki,

       -  Marszałka Województwa Lubelskiego,

       -  Lubelskiego Kuratora Oświaty,

       -  Prezydenta Miasta Puławy.

 

Patronat medialny objęły:

       -  TVP 3 Lublin,

       -  Dziennik Wschodni,

       -  LPU 24.pl,  LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.

 

Głównymi celami konkursu są: poznawanie i popularyzowanie twórczości i życiorysu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń, w tym z okresu II wojny światowej i okupacji, a także uczczenie setnej rocznicy urodzin poety. Zadaniem uczestników jest zilustrowanie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego z wykorzystaniem  dowolnej techniki plastycznej.

 

Szczegóły procedury konkursowej oraz zasady uczestnictwa określają treści zawarte w regulaminie konkursu oraz w dostępnych do pobrania załącznikach. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie pracy konkursowej wraz z dołączonymi, czytelnie wypełnionymi formularzami.

Informacje na temat konkursu oraz plakaty do pobrania znajdują się w załącznikach.

Termin nadsyłania prac : do 02 czerwca 2021r.

REGULAMIN_Oglnopolskiego_Konkursu_Plastycznego.doc

Zalacznik_nr_1-_Metryka

Zalacznik_nr_2_-_Zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych

Zacznik_nr_3_-_Obowizek_informacyjny

 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.